در همان ساختمان محل كار كه متعلق به مجمع بود این امكان برای‌شان تدارك دیده شده بود. برای استفاده از امكانات ورزشی آنطور كه برای من نقل شده ایشان همیشه تنها می‌رفتند و ورزش می‌كردند. موقع شنا همه را از استخر بیرون می‌كردند. آن روز هم به همین صورت رفتند داخل استخر. خودشان گفته بودند نزدیك اذان بیرون می‌آیند كه برای نماز مغرب آماده شوند.

اعتماد نوشت:از همان یكشنبه سرد ١٩ دی ماه كه درگذشت آیت‌الله هاشمی همه را در بهت سنگینی فرو برد چرایی مرگ او را در زمزمه‌ها و چهره‌های خیلی‌ها می‌شد خواند. سوالی كه جواب روشنی تا امروز به آن داده نشد. برخی همچون غلامعلی رجایی، مشاور آیت‌الله هاشمی گفتند او در خودرو و در راه بازگشت به منزلش سكته كرد و برخی به نقل از منابع آگاه از سكته آیت‌الله در استخر و در حین شنا سخن گفتند. در این میان حتی عده‌ای تلاش كردند تا سناریوهای دیگری را بچینند. اما احمد مازنی، نماینده تهران با قاطعیت به «اعتماد» می‌گوید كه این موضوع از اساس كذب است. او می‌گوید آیت‌الله هاشمی در استخری در مجموعه سعدآباد بوده و در حین شنا سكته كرده است؛ اما چون آیت‌الله هاشمی عادت داشته هنگام شنا همه را از استخر بیرون كند موقع بروز این اتفاق كسی در استخر نبوده تا سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهد. متن گفت‌وگوی «اعتماد» با نماینده تهران را در ادامه بخوانید.

درباره نحوه درگذشت آیت‌الله هاشمی روایت‌های متفاوتی وجود دارد. مثلا برخی می‌گویند ایشان در خودرو وقتی در حال برگشت به منزل بوده دچار سكته قلبی شده و برخی می‌گویند ایشان درون استخر دچار حادثه شده است. شما روایت موثقی از این موضوع دارید؟

خبری كه من از منابع موثق شنیدم این است كه اتفاقی كه برای آقای هاشمی افتاد در محل كارش بود.

‌ یعنی در همان سعدآباد؟

بله. مجمع تشخیص مصلحت نظام دفتری در مجموعه سعدآباد دارد كه ایشان دو روز در هفته در آنجا مستقر می‌شدند و هم ملاقات‌ها و هم برخی جلسات خودشان را در آنجا برگزار می‌كردند. این تصمیم به این دلیل بود كه با توجه به شرایط سنی كه ایشان داشت به نوعی استراحتی داشته باشند. در همان ساختمان محل كار كه متعلق به مجمع بود این امكان برای‌شان تدارك دیده شده بود. برای استفاده از امكانات ورزشی آنطور كه برای من نقل شده ایشان همیشه تنها می‌رفتند و ورزش می‌كردند. موقع شنا همه را از استخر بیرون می‌كردند. آن روز هم به همین صورت رفتند داخل استخر. خودشان گفته بودند نزدیك اذان بیرون می‌آیند كه برای نماز مغرب آماده شوند.
 
همه محافظان هم بیرون استخر منتظر بودند تا طبق روال همیشگی همان موقعی كه گفته‌اند خودشان بیرون بیایند. اما محافظین ایشان متوجه می‌شوند كه تاخیری پیش آمده وقتی مراجعه كردند دیدند آن اتفاقی كه نباید رخ داده است. ایشان متاسفانه سكته كرده بود. در حالی كه همه فكر می‌كردند مثل همیشه باید در آب و مشغول شنا باشند. این اتفاق و همینطور كهولت سنی كه ایشان داشته باعث بروز این حادثه شد. هرچند این اتفاق تلخ بود اما امیدوارم همانطور كه حیات ایشان عامل وحدت و مانع رشد تضادها بوده است رحلت ایشان هم عامل انسجام بیشتر مردم و جناح‌ها باشد.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 دی 1395    | توسط: علی ایمانی    |    |
نظرات()