پرداخت پاداش میلیاردی در شستا تایید شد

شرکت شستا در اطلاعیه‌ای پرداخت پاداش چند میلیاردی در شرکت‌های نفتی وابسته را تایید و اعلام کرد که پاداش میلیاردی شرکت‌های فوق جنبه حقوقی داشته است.

به گزارش مشرق، شستا در با عنوان «۱۴ شرکت نفتی شستا ۹ میلیارد تومان پاداش به هیئت مدیره دادند» منتشر شد، اصل پرداخت این رقم هنگفت در قالب پاداش را تایید کرده است.

شستا بدون تکذیب ارقام اعلامی در گزارش مشرق درباره پاداش‌های چند صد میلیونی در شرکت‌های مذکور، اعلام کرده که پاداش میلیاردی شرکت‌های فوق جنبه حقوقی داشته و به سهامداران حقوقی پرداخت شده است.

شستا همچنین پرداخت حق جلسه ۷۵۰ هزار تومانی به اعضای هیئت مدیره شرکت‌های مذکور را نیز عادلانه خوانده است.

لازم به ذکر است در گزارش مشرق تصریح شده بود که شستا در ۱۴ شرکت فوق، یا سهامدار اصلی است یا درصد سهام بالایی دارد. ضمن آن که سایر سهامداران عمده شرکت‌های فوق سایر نهادهای دولتی همچون صندوق بازنشستگی کشوری هستند به طوری که می‌توان گفت این شرکت‌ها به طور غیرمستقیم در کنترل دولت قرار دارند و اعضای هیئت مدیره آنها را نیز دولتی‌ها تعیین می‌کنند. به همین دلیل است که با تغییر دولت در سال ۱۳۹۲ اکثر اعضای هیئت مدیره این شرکت‌ها تغییر کرده و افراد همسو با دولت یازدهم بر سر کار آمدند. شستا در جوابیه خود نیز به این موضوع اشاره کرده و گزارش مشرق را تایید کرده است:

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 تیر 1395    | توسط: علی ایمانی    |    |
نظرات()